Sorting by

×

Filmpje uit 1930 over de havens van Rotterdam op muziek van Vader Abraham

Filmverzamelaar Bas Romeijn heeft een film uit 1930 over Rotterdam op zijn website gezet. Tot zijn grote vreugde klopten de beelden precies bij het liedje ‘De havens van Rotterdam’ van Vader Abraham!

Willy Mullens maakte in 1930 de filmserie ‘Het koninkrijk der Nederlanden’. Die waren nog zonder geluid. Van het deel over de steden Den Haag, Delft en Rotterdam heeft Romeijn het Rotterdamse deel (een ode aan de haven) bewerkt tot een korter filmpje.

Romeijn: ‘Voor het toe te voegen geluid had ik het intro in gedachten van het lied ‘De havens van Rotterdam’ van Vader Abraham uit 1980. Ook dat is een ode aan de haven. Toen ik dat op het geluidspoor plaatste, bleek zowel de lengte van het lied precies te kloppen met de filmbeelden als ook het tempo en de beeldwisseling te passen bij de muziek.’

Schuiven naar boven